کد خبر : 1001
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 فروردین 1401 - 11:16

زنانه و مردانه شدن بوستان‌های تهران صحت ندارد

زنانه و مردانه شدن بوستان‌های تهران صحت ندارد
عضو شورای شهر تهران ضمن تکذیب زنانه و مردانه شدن بوستان‌های پایتخت گفت: این ماجرا برای منفی‌بافی و سیاه‌نمایی بوده است.

به گزارش خریدار ، حجت الاسلام سید محمد آقامیری در صحن امروز شورای شهر اعلام کرد: من مصاحبه‌ای در خصوص رد یک شایعه انجام دادم و زنانه و مردانه شدن بوستان های تهران را رد کردم و تأکید داشتم که تنها در خصوص بوستان مادر و کودک است.

وی افزود: قرار است در ۳۵۲ بوستان و در قسمت کوچکی فضای بسیار مناسبی برای مادران و کودکان در نظر گرفته شود که مادران با حجاب راحت‌تری به بازی با کودکان خود بپردازند؛ این طرح شهرداری یک طرح بسیار مناسب است.

وی همچنین تصریح کرد: لوازم بازی کودک در این فضا پیش بینی شده و برای فضای موجود نگهبان در نظر گرفته شده که به غیر از مادر و کودک، فردی دیگر وارد نشود و بدون مزاحمت فضایی مناسب برای مادران و کودکان ایجاد شود.

آقامیری با بیان اینکه برخی می گویند مادر و پدر می خواهند در کنار کودک باشند، یادآور شد: تهران بیش از دو هزار و ۲۰۰ پارک در ۲۲ منطقه دارد که تنها در ۳۵۲ پارک و در گوشه ای از آن فضای مادر و کودک ایجاد خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه عده ای با غرض ورزی می خواهند بگویند که به دنبال این هستیم که پارک ها را زنانه و مردانه کنیم، یادآور شد: نمی دانیم چرا از این موضوع خجالت نمی کشند. این تفکیک جنسیتی برای منفی بافی و سیاه نمایی است و متاسفانه یک سایت داخلی به این شرایط دامن می زند. از روابط عمومی شورای اسلامی شهر درخواست دارم کسانی که در صحن شورا به این قضیه دامن می زنند از صحن اخراج شوند.

وی با تأکید بر اینکه شاید در کشورهای غربی اینگونه نباشد اما این اتفاق خوبی نیست که عده ای خبرنگار از این راه امرار معاش کنند، تصریح کرد: دیشب پیک بامدادی با من تماس گرفت و اصل قضیه را جویا شد اما با این وجود خبر در رسانه های خارجی تکرار شد. ضرورت دارد شورا تذکر دهد چون این سایت برای بار دوم است که حرف مرا به گونه ای دیگر منتشر می کند.

آقامیری با بیان اینکه ۹ فضای مادر و کودک وجود دارد که انتظار داریم به ۴۰ فضا افزایش پیدا کند، یادآور شد: آقایان می توانند در دو هزار و ۲۰۰ پارک موجود به راحتی ورزش کنند.

وی با تأکید بر اینکه اخبار باید به درستی انتقال داده شود، اظهار کرد: این موضوع رسالت رسانه هاست و روند کار باید به این شکل باشد.

سروری نایب رئیس شورای اسلامی تهران نیز در این خصوص گفت: در پارک ها قسمتی برای مادر و کودک پیش بینی شده است. مادرانی که می خواهند با کودکان خود راحت بازی کنند به این قسمت مراجعه کنند و نمی دانم این موضوع چه اشکالی دارد که بلوا ایجاد می کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.