کد خبر : 519
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 9 فروردین 1401 - 15:29

تاکید وزیر اقتصاد بر نظام مالیات ستانی هوشمند

تاکید وزیر اقتصاد بر نظام مالیات ستانی هوشمند
دکترخاندوزی در بازدید از مرکز اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشورگفت: نظام مالیات ستانی هوشمند تنها معبر موجود به سمت اقتصاد شفاف و دانش بنیان است و با توجه به اینکه در چهار یا پنج سال اخیر نیز بستر فوق العاده ای به لحاظ قوانین برای عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور فراهم شده است انتظار می رود، شاهد تلاش ویژه و خروجی چشمگیرتری از این سازمان باشیم.

به گزارش خریدار، وزیر اقتصاد که در این بازدید و در جمع کارکنان و مدیران مرکز اطلاعات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور سخن می گفت، اظهار داشت: در نوع نگاهی که دولت در مسئله‌ مالیات ستانی دارد بی شک بخش معاونت مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات قلب تحولات مالیاتی محسوب می شود و هر قدر که ضربان این قلب آهنگ منظم، دقیق و شمرده تری داشته باشد، کمک می کند که مجموعه ای اطلاعاتی که به مثابه خون این سیستم به شمار می رود، (چه در ستاد و سازمان و چه در استانها و لایه های مختلف سیستم مالیات ستانی) این گردش اطلاعات، گردش درست تری باشد.

وزیر اقتصاد افزود: بنابراین باید تلاش شود که تشخیص ها، واقع گرایانه تر و قطعی شدن ها عادلانه تر باشد.
دکتر خاندوزی افزود: چون ما در این مسیر باید هر دو طرف یعنی هم مردم و هم دولت را در نظر بگیریم و اگر قرار باشد این مجموعه ایده آل کار کند، باید تلاش کنیم که از یک طرف امکان فرار مالیاتی و از طرف دیگر هم امکان اجحاف به حق مؤدیان مالیاتی به حداقل برسد.
دکتر خاندوزی در ادامه گفت: به همین دلیل از رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خواستم که اولین دیدار سال نو را با مجموعه فناوری اطلاعات در حوزه مالیاتی شروع کنیم. اولاً تشکر و خدا قوت عرض می کنم، بابت تمام تلاش هایی که صورت گرفته است و ثانیاً ذکر این نکته را ضروری می دانم که نیازمند یک برنامه اصلاح بسیار جدی و اساسی هستیم که باز آن برنامه شماست که قلب برنامه تحول مالیاتی کشور محسوب خواهد شد.
دکتر خاندوزی با اشاره به اینکه هیچ راهی به سمت اقتصاد شفاف و دانش بنیان وجود ندارد مگر از معبر نظام مالیات ستانی هوشمند، افزود: امیدوارم تلاش ها و زحمات همکاران عزیر در این حوزه، با قدرت بیشتر، سرعت بالاتر و کیفیت افرون تری ادامه یابد و شاهد افزایش میزان تعامل و همکاری بین دستگاهها در سال‌جاری باشیم.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه قوانین موجود انصافاً در این چند سال اخیر بستر فوق العاده ای برای عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور فراهم کرده است و قبل از سالهای 94 و 95 چنین امکانی برای سازمان امور مالیاتی کشور وجود نداشت، اما در طول این پنج، شش سال اخیر عمده اختیاراتی که به لحاظ قانونی نیاز بود، اعطاء شده است هرچند در پیاده سازی ها همانطور که دوستان هم اشاره کردند، همچنان عدم همکاری ها و نقص هایی وجود دارد، اما باید در این خصوص هم کمک کنیم که این نقائص هم به حداقل ممکن برسد.

دکتر خاندوزی با اشاره به اینکه، به لحاظ دسترسی دیگر بهانه ای وجود ندارد، تأکید کرد: از این به بعد، قدرت پردازش و هوشمند شدن نوع نگاه سازمان امور مالیاتی کشور است که تعیین کننده خواهد بود و بنابراین انتظار می رود با توجه به این فرصت و امکان ویژه ای که در سالهای اخیر فراهم شده، همکاران سازمان امور مالیاتی هم تلاش ویژه و خروجی چشمگیر تری داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.