کد خبر : 176
تاریخ انتشار : شنبه 14 اسفند 1400 - 16:23

نسبت‏‌های مالی مناسب بیمه تعاون در سال 1400

نسبت‏‌های مالی مناسب بیمه تعاون در سال 1400
بیمه تعاون در سه‌‌ماه سوم امسال توانست با کاهش هزینه اداری و مالی، سطح بهره‌‌وری نیروی انسانی شرکت را ارتقا دهد و در کنار آن با مدیریت ریسک، نسبت‌‌های مالی قابل قبولی را نیز در سال جاری ثبت کرد.

به گزارش خریدار، نسبت هزینه بیمه‌‌گری شرکت بیمه تعاون در پایان فصل پاییز عدد ۱۵ درصد بوده که از پایین بودن هزینه بیمه‌‌گری و بالابودن سطح بهره‌‌وری نیروهای انسانی شرکت حکایت دارد. در آذر ۱۴۰۰ میزان دارایی شرکت بیمه تعاون با رشد ۸۲درصدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال، بدهی شرکت به رقم ۱۰ هزار و ۷۰۶ میلیارد ریال، سود انباشته شرکت با رشد ۳۰ درصدی به ۷۴۴ میلیارد ریال و حقوق مالکانه شرکت نیز با رشد ۱۳۸ درصدی به پنج هزار و ۲۴۶ میلیارد ریال رسید.

براساس همین داده‌های مالی، نسبت هزینه اداری شرکت بیمه تعاون نیز ۸ درصد است که یکی از پایین‌‌ترین نسبت‌‌های هزینه در صنعت بیمه است. نسبت حقوق مالکانه به دارایی شرکت حدود ۳۲ درصد و نسبت بهره مالکانه شرکت نیز حدود ۴۹ درصد است که گویای وضعیت ریسک‌گریزی شرکت در پایان آذر سال ۱۴۰۰ است.

در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ حق بیمه تولیدی شرکت هفت هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال بوده که در پی آن درآمد ۵هزار و ۹۸۲ میلیارد ریالی را نصیب شرکت کرد. درنهایت سود عملیاتی ۴۴۸ میلیارد ریالی و سود خالص ۴۳۸ میلیارد ریالی را برای شرکت در پی داشت و درنهایت در این دوره ۲۹۲ ریال سود برای هر سهم تحقق یافت.
در ۱۰‌‌ماهه منتهی به ۳۰ دی‌‌ماه سال جاری شرکت بیمه تعاون هشت هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال بیمه‌نامه فروخته که بیشترین سهم از پرتفوی شرکت به بیمه شخص ثالث با ۳۴ درصد و رقم ۲ هزار و ۸۱۸ میلیارد ریال و بیمه درمان با سهم ۲۵ درصدی به ارزش ۲ هزار و ۵۵ میلیارد ریال و بیمه زندگی با سهم ۱۳ درصدی و رقم یک هزار میلیارد ریالی اختصاص داشت. در مقابل شرکت مبلغ چهار هزار و ۱۷۹میلیارد ریال خسارت در این ۱۰‌‌ماهه پرداخت کرده که بیشترین خسارت به بیمه درمان با سهم ۳۹ درصدی و ارزش یک هزار و ۶۳۷ میلیارد ریالی، بیمه مسوولیت با سهم ۲۰ درصدی و ارزش ۸۱۹ میلیارد ریالی، بیمه زندگی با سهم ۱۸ درصدی و ارزش ۷۵۹ میلیارد ریالی و بیمه شخص ثالث با سهم ۱۳ درصدی و ارزش ۵۳۳میلیارد ریالی تعلق داشت.

نسبت خسارت شرکت در پایان دی‌‌ ۱۴۰۰ رقم ۵۰ درصدی بود. نکته جالب‌‌توجه در گزارش‌های اخیر شرکت بیمه تعاون در نسبت خسارت بیمه شخص ثالث است که تنها ۱۹ درصد بوده و کمترین نسبت را در پرتفوی شرکت به خود اختصاص داده و باوجود اینکه بیش از ۳۴ درصد از پرتفوی شرکت بیمه تعاون را بیمه شخص ثالث تشکیل می‌دهد اما کمترین نسبت خسارت را دارد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.