کد خبر : 2260
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1401 - 15:08

طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم‌های اعلام عوارض ساختمانی تصویب شد

طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم‌های اعلام عوارض ساختمانی تصویب شد
دو فوریت طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم‌های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفندماه سال ۱۴۰۰ امروز در صحن شورای شهر تهران بررسی و با ۱۴ رأی موافق به تصویب رسید.

به گزارش خریدار ،ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره بررسی دو فوریت طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفند سال ۱۴۰۰ گفت: من با تصویب دوفوریت طرح مخالفم و پیشنهاد می کنم چون هیچ دلیلی مبنی بر این موضوع وجود ندارد، از حالت دو فوریتی خارج شود.

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه با توجه به اینکه اعلام شده شورا در این زمینه ورود کرده، بسیاری از افراد در این زمینه در سرگردانی هستند، گفت: اگر دوفوریت انجام نشود باید در کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد، در شورا تصویب و به فرمانداری اجراع داده شود که زمان زیادی خواهد برد و این سرگردانی ادامه خواهد یافت.

محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز تأکید کرد: بر اساس بودجه تصویب شده در سال ۱۴۰۱ باید عددهای درآمدی مشخص باشد. عدد فیش ها بالاست و می تواند دو ماه از درآمدهای شهرداری را پوشش دهد و اگر به یک فوریت تبدیل شود پروسه زمانی طولانی را طی خواهد کرد و تا آخر خردادماه فرصت را از دست خواهیم داد و درآمد شهرداری در این مدت تحت الشعاع قرار می گیرد.

دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه۲۳ سال این مصوبه اشتباه بیرون می آید، اظهار کرد: ما فرصت چهار ماهه ای که در سالهای قبل به مردم می دادیم امسال ندادیم.

حبیب کاشانی افزود: در احکام ماده ۱۰۰ نیز این موضوع وجود دارد. شهرداری در این زمینه بزرگواری کرده است. اگر جایی ما اشتباهی می کنیم و سهوی در این اشتباه وجود دارد موجب متضرر شدن مردم خواهد شد. تقاضای من این است که نایب رئیس شورا با فرماندار رایزنی کند که پروسه دو هفته ای تصویب این طرح حذف شود.

وی ادامه داد: برای اینکه نگرانی و استرس مردم حتی یک دقیقه کاهش پیدا کند باید این طرح تصویب شود.

کاشانی ضمن تقدیر از تلاش شهرداری در این زمینه، اظهار کرد: در این ۲۷۸ روزه اقدام به رفع مشکل مردم در این خصوص یک نمره مثبت و قابل قبول است و جایی که فهمیدیم که اشتباه کرده ایم اقدام کنیم تا مشکل مردم برطرف شود.

وی افزود: ۷۰ درصد افراد فیش ها را پرداخت نکردند و مبلغی که پرداخت خواهند کرد یقینا بیشتر خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اینکه چند پرونده وجود دارد، مبلغ ریالی آن چقدر است و همچنین مدت زمان سالهای قبل چه میزان بوده است، باید مشخص شود.

مهدی بابایی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینکه عرف شهرداری این بوده که مودیان تا ۱۵ اردیبهشت فرصت پرداخت فیش های بهمن را داشته اند، گفت: قبل از اینکه این طرح را در صحن مطرح کنیم، مذاکراتی را با آقای صارمی معاونت شهرسازی شهرداری داشتیم و گفتیم فرصتی به مودیان داده شود اما نظر موافق نداشتند.

وی افزود: من تلاش خود را کردم که اصلاح انجام شود و نشد و مجبور شدیم در صحن مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس کمیسون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز با بیان اینکه وجوه قابل توجهی از عوارض متعلق به املاک کوچک است، گفت: تعداد محدودی از این فیش های صادر شده به املاک بزرگ اختصاص دارد.

در نهایت دو فوریت طرح اعطای مهلت زمان پرداخت فرم‌های اعلام عوارض ساختمانی صادره در اسفند سال ۱۴۰۰ بررسی شد و با ۱۴ رأی موافق به تصویب رسید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.