کد خبر : 3289
تاریخ انتشار : چهارشنبه 11 خرداد 1401 - 13:42

تقدیر رییس کمیته امداد از همراهی بانک ملی ایران با امدادگران و جامعه هدف مددجویان

تقدیر رییس کمیته امداد از همراهی بانک ملی ایران با امدادگران و جامعه هدف مددجویان
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به همراهی همیشگی بانک ملی ایران با این نهاد و تحقق حداکثری تکالیف تسهیلاتی بانک طی چند سال اخیر گفت: بانک ملی ایران همواره در ثواب بزرگ اشتغال زایی مددجویان کشور دخیل است و به نمایندگی از طرف همه امدادگران و جامعه هدف کمیته امام خمینی (ره) و مددجویان کشور کمال قدردانی را از این بانک دارم.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، سید مرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک همکاری میان بانک ملی ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه علی رغم سختی های نظام اقتصادی کشور به ویژه در سال گذشته، بانک ملی ایران همراه این نهاد بوده است، افزود: در نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت آیت الله رییسی، زمان بر بودن دسترسی را یکی از مهم ترین مشکلات در بخش تسهیلات اشتغال عنوان کردیم که با دستور رییس جمهوری و ابلاغ بانک مرکزی، تکلیف 50 هزار میلیارد ریالی تسهیلات اشتغال زایی به بانک های عامل ابلاغ شد.
وی با تاکید بر اینکه امام راحل (ره) به زیبایی آیه های قرآنی را در لایه های زندگی اجتماعی ما پیاده کرده و از این رو یکی از اصلی ترین ماموریت های ما نشان دادن مدیریت کارآمد نظام و مدیریت اسلامی است، اظهار کرد: تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران برای اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در 6 ماهه اول و دوم سال گذشته علی رغم مشکلات اقتصادی کشور، نشان می دهد این بانک در سختی ها نیز همراه همیشگی بوده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دکتر فرزین را مرد میدان در روزهای سخت خواند و بیان کرد: در سه سال گذشته بخش قابل توجهی از تسهیلات تکلیف شده به بانک ملی ایران به جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد اشتغال برای مددجویان محقق شده که این عملکرد بسیار قابل تقدیر است.
بختیاری خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) سال گذشته بیش از 300 هزار فرصت شغلی را فراهم کرد و امسال نیز ماموریت ایجاد 500 شغل را داریم که بانک ملی ایران در این ثواب بزرگ مشارکت قابل توجهی دارد.
همچنین دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران در این مراسم با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) یک نهاد مقدس برای خدمت رسانی به طبقات آسیب پذیر جامعه به لحاظ اقتصادی است، گفت: تحریم ها در دهه گذشته معیشت مردم را آسیب پذیر کرد و کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از پیش به عنوان یک نهاد بنیادی در کنار اقشار آسیب پذیر جامعه قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران توجه ویژه ای به کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد، تصریح کرد: این بانک در اکثر شهرها و روستا و حتی مناطق دورافتاده کشور شعبه دارد و امیدواریم بتوانیم علی رغم سیاست کاهش تعداد شعب بانکی، خدمت رسانی در این مناطق را ادامه دهیم.
مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک به لحاظ گستردگی شعب خدمت رسانی قابل توجهی به هموطنان دارد، اظهار کرد: متاسفانه بحث ناترازی نقدینگی در بانک ملی ایران با توجه به محدودیت های بانک های دولتی و همچنین شرایط اقتصادی کشور وجود دارد که سعی داریم تا در سال جاری حل و فصل کنیم اما با این وجود امیدواریم بتوانیم به شایستگی در خدمات رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) به مردم سهیم باشیم.
محمد شیریجیان معاون برنامه ریزی و تحول بانک نیز با اشاره بر توجه جدی بانک ملی ایران برای همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: علی رغم محدودیت های منابع مالی به ویژه در بخش قرض الحسنه، تعامل حداکثری با کمیته امداد امام خمینی (ره) همواره مورد تاکید مدیران و هیات مدیره بانک بوده است.
همچنین محمود خادمیان صندوق پس انداز ملی ایران نیز با تاکید بر اینکه 30 تا 40 درصد تکالیف ابلاغی دولت به نظام بانکی کشور سهم بانک ملی ایران است، گفت: در سال 1400 بالغ بر 32 هزار میلیارد ریال تکلیف در قالب اعطای تسهیلات اشتغال زایی و مشاغل خانگی به بانک محول شد که بیش از 89 درصد آن تحقق پیدا کرد. در سال جاری نیز 50 هزار میلیار ریال تکلیف به بانک ملی ایران محول شده است که به یاری خداوند متعال با حداکثر میزان محقق خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.