کد خبر : 22527
تاریخ انتشار : جمعه 19 آبان 1402 - 0:20

با صدور بخشنامه ای در بانک توسعه صادرات ایران :

مجتبی دوراندیش

بخشودگی های بسته وصول مطالبات غیرجاری تاپایان سال تمدید شد

بخشودگی های بسته وصول مطالبات غیرجاری تاپایان سال تمدید شد
بانک توسعه صادرات ایران با صدور بخشنامه ای، مهلت اعتبار بخشودگی های مندرج در بسته وصول مطالبات غیرجاری را بطور کامل تا پایان سال جاری تمدید کرد.

به گزارش خریدار، در این بخشنامه آمده است: در صورتی که بدهکار کل مبلغ بدهی خود را به صورت نقدی تسویه نماید، بانک مکلف است 6% از مبلغ وجه التزام تاخیر دین در تعهدات و تسهیلات غیرقرض الحسنه و 8% از مبلغ وجه التزام تاخیر تادیه دین در تسهیلات قرض الحسنه را به صورت کامل مشمول بخشودگی قرار دهد.
همچنین در تسهیلات دارای اقساط متعدد که بدهکار دارای مانده بدهی اقساط در طبقات سررسید گذشته یا معوق هست، در صورت وصول کل مانده سرفصل های مطالباتی (نه الزاماکل بدهی قرارداد) بخشودگی 6% از وجه التزام تاخیر تادیه دین به نسبت کل مانده سرفصل مطالباتی صورت پذیرد و مابقی اقساط در مواعد مقرر از پیش تعیین شده وصول خواهد شد.
براساس بخشنامه یاد شده در زمان امهال با استفاده از ابزارهای وصل به صورت اقساطی (ازجمله تبدیل و تجدید) مشروط به وصول حداقل 50% مانده کل بدهی به عنوان پیش دریافت، به نسبت مبلغ پرداختی، 6% از وجه التزام مشمول بخشودگی و متعاقب آن در پایان دوره امهال، درصورت پرداخت کل بدهی، 6% از وجه التزام اقساط امهالی باقی مانده نیز مورد بخشودگی قرار میگیرد.
این اقدام در راستای وصول مطالبات غیرجاری و بهبود نقدینگی بانک صورت پذیرفته است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.