کد خبر : 690
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 فروردین 1401 - 14:44

با پیروزی انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی بر پایه اسلام شکل گرفت

با پیروزی انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی بر پایه اسلام شکل گرفت
شهردار تهران بیان کرد: ما به خداوند بزرگ و مردم ایران تکیه کردیم و در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که شروع یک اوج گرفتن مجدد است و نامگذاری امسال توسط رهبری معظم انقلاب مبنی بر تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین نقطه آغازی است که با همه ظرفیت‌ها بنای رقم خوردن دارد.

به گزارش خریدار ، علیرضا زاکانی در جشن ملی پرچم( بزرگداشت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران ) اظهار کرد: ۴۳ سال پیش اتفاق بسیار بزرگی را در ایران اسلامی شاهد بودیم و امروز به بهانه روز جمهوری اسلامی، جشن پرچم را برگزار می کنیم؛ پرچم و سرود هر ملت نشانگر آرمان‌ها و مکنونات قلبی آن ملت است و پرچم جمهوری اسلامی ایران با رنگ سبز؛ نشاط، جوانی و ثبات و با رنگ سفید؛ صلح و دوستی و با رنگ قرمز؛ اقتدار و ماندگاری را به نمایش می گذارد.

شهردار تهران افزود: در جمهوری اسلامی پس از انقلاب شکوهمندش، شاهد رفراندوم بزرگ مردمی بودیم؛ انقلابی که اثرات آن را در سایر نقاط جهان می بینیم؛ اگر از انقلاب ۱۷۸۹ فرانسه به عنوان منشا تمدن غربی یاد می کنند و اگر از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ به عنوان شکل گیری قطب جدید در جهان یاد می شود، انقلاب اسلامی نیز از انقلاب های بزرگی است که اثرات جهانی و منطقه ای آن قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: این انقلاب تنها انقلابی است که رفراندم و خواست مردم برای تشکیل حکومت بعد از انقلاب در آن رخ داد و مردم بر نوع حکومت در اوج محبوبیت رهبری تایید و تاکید داشتند.

با پیروزی انقلاب اسلامی مردم‌سالاری دینی بر پایه اسلام شکل گرفت

زاکانی گفت: ۱۲ فروردین ۵۸ یوم الله نام گرفت، چرا که پرونده ۲۵۰۰ سال رژیم ستمشاهی در ایران بسته شد،آنچه در ۲۵۰۰ سال در ایران رقم می خورد، پادشاهی و حکومت های موروثی بود، اما در جمهوری اسلامی با رای مردم این پرونده بسته شد و مردم سالاری دینی بر پایه اسلام شکل گرفت، هم از استبداد دوری جسته شد و هم نه به استکبار، محل تفاهم قرار گرفت.

توجه به عدالت معنویت و پیشرفت نهفته در دل شعار مردم در دوران انقلاب بود

شهردار تهران ادامه داد: شعارهای این نظام اسلامی ماندگار است؛ مردم در دوره انقلاب اسلامی شعار استقلال و آزادی را سر می دادند و توجه به عدالت، معنویت و پیشرفت نیز مقصود مردم بود؛ این موضوعات ۴۳ سال مورد تاکید بوده و با این تاکید و اصرار مردم این مسیر با وفاداری به آرمان‌ها طی شد؛ البته این تاکید خواست کسانی که به دنبال سلطه بر دیگران هستند، نیست.

نفی سلطه‌پذیری در انقلاب اسلامی یک اصل است

وی بیان کرد: نفی سلطه پذیری برای ما یک اصل است و جمهوری اسلامی متعهد به این موضوع است لذا برخی ها با تحریم و تهدید از مردم ما انتقام می گیرند.

زاکانی یادآور شد: با این حال شعارهای انقلاب مورد پسند جامعه جهانی و منطقه قرار گرفت و رفتارهای ما نیز عاری از هر تناقضی بود؛ در جنگ دوم جهانی ۷۵ تا ۸۰ میلیون نفر کشته شدند اما علیرغم شعار آزادی تحقیق در رابطه با آن را ممنوع کردند اما ما این آزادی گزینشی را نمی پسندیم.

شهردار تهران عنوان کرد: امروز ما را از برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته ای محروم می کنند و انتظار دارند ایران اسلامی از حداقل های خودش که بر پایه دانش بومی خود به دست آورده دست بردارد اما یک رژیم غاصب که صدها کلاهک هسته ای دارد به حال خود رها می شود.

نامگذاری امسال نقطه آغازی است که با تمام ظرفیت‌ها بنای رقم خوردن دارد

وی اضافه کرد: در منطقه ما یمن مورد تهاجم قرار می گیرد و ده ها هزار نفر کشته می شوند و کشور مهاجم در یک روز ۸۱ نفر را سر می‌برد و اعدام می کند اما از مردم یمن، سوریه، عراق و فلسطین حمایت نمی شود.

زاکانی بیان کرد: ما به خداوند بزرگ و مردم عظیم ایران تکیه کردیم و مسیری را دنبال کردیم که با افتخار در نقطه ای ایستاده ایم که شروع یک اوج گرفتن مجدد است، نامگذاری امسال توسط رهبری معظم نیز مبنی بر تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین نقطه آغازی است که با همه ظرفیت‌ها بنای رقم خوردن دارد.

پیام دوستی، شادی، نشاط و همبستگی برای سایر ملل داریم

شهردار تهران افزود: ایران اسلامی آماده است در تعامل با همه کشورهایی که به مردم و نظام ما احترام می گذارند دست دوستی دراز کند و این ظرفیت ها را به اشتراک بگذارد؛ امیدواریم با برنامه امروز پیام دوستی، شادی، نشاط و همبستگی را برای سایر ملل داشته باشیم و آرزو کنیم که همه ملت‌های کره خاکی با افتخار در سرنوشت خود دخیل باشند.

در پایان این مراسم بزرگترین، سنگین ترین و بلندترین پرچم کشور با ۱۵۰ متر ارتفاع به اهتزاز در آمد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.