کد خبر : 620
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 فروردین 1401 - 10:18

اطلاعیه بیمه ایران درباره افزایش نرخ دیه

اطلاعیه بیمه ایران درباره افزایش نرخ دیه
شرکت بیمه ایران درباره افزایش نرخ دیه در سال ۱۴۰۱ و لزوم تهیه الحاقیه برای افزایش تعهدات مالی و جانی در بیمه نامه های مسئولیت و شخص ثالث اطلاعیه هایی مهم صادر کرد.

به گزارش خریدار به نقل از روابط‌عمومی بیمه ایران، حوزه معاونت فنی این شرکت در بخشنامه‌ای، با اشاره به بخشنامه رئیس کل بیمه مرکزی ج.ا.ا. اعلام کرد: مقتضی است با توجه به اعلام نرخ دیه سال 1401 و ابلاغ جدول پایه حق بیمه شخص ثالث انواع وسائط نقلیه در سال 1401، تمدید و صدور بیمه نامه های شخص ثالث با تعهدات سال 1401 ، انجام پذیرد.

در این بخشنامه تصریح شده است، با عنایت به اختیاری بودن صدور الحاقیه برای افزایش تعهدات مالی و حوادث راننده بیمه نامه های صادر شده، به اطلاع می رساند صدور الحاقیه افزایش تعهدات جانی آندسته از بیمه نامه های صادره با تاریخ شروع 1 فروردین 1401 تا امروز ، الزامی بوده و شایسته است با توجه به تمهیدات فراهم شده در سیستم نرم افزاری، با اطلاع رسانی لازم به بیمه گزاران محترم ، بیمه نامه های ایشان بروز رسانی شود.

بنا به این گزارش، مدیریت کل بیمه های مسئولیت و حمل و نقل بیمه ایران نیز در بخشنامه‌ای به واحد های اجرایی و صدور شرکت در سراسر کشور، اعلام کرد: با عنایت به ابلاغ مبلغ ریالی دیات سال 1401 توسط قوه محترم قضائیه به میزان 000ر000ر000ر6 ریال در ماه های عادی و 000ر000ر000ر8 ریال در ماه های حرام ، مقتضی است، اطلاع رسانی برای صدور الحاقیه اضافی به منظور افزایش سرمایه فوت و نقص عضو برای کلیه بیمه نامه ای صادر شده در سال 1400 در انواع رشته های مسئولیت (به شرح زیر) به منظور به روزآوری میزان دیات خریداری شده، توسط واحد های صدور (اعم از مجتمع، شعبه و نماینده) به بیمه گذاران محترم صورت پذیرد.

در این بخشنامه تاکید شده که از تاریخ ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ صدور انواع بیمه های مسئولیت صرفاً با تعهدات جدید امکان پذیر است.

– انواع بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان؛

– انواع بیمه مسئولیت حرفه ای از قبیل بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان، مهندسین و…؛

– انواع بیمه مسئولیت های عمومی از قبیل بیمه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی، شهر بازی و…؛

– انواع بیمه مسئولیت ناشی از محصول ؛

– سایر بیمه نامه های صادره در بخش بیمه های مسئولیت وطرح های خاص که دارای تعهدات فوت و نقص عضو هستند

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.