کد خبر : 985
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 فروردین 1401 - 10:58

ارسال برنامه کاهش اثر تحریم بر اقتصاد ایران به مجلس

ارسال برنامه کاهش اثر تحریم بر اقتصاد ایران به مجلس
وزیر امور اقتصادی و دارایی از تهیه برنامه کاهش اثرات تحریم بر اقتصاد ایران و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خریدار ، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در صفحه مجازی خود نوشت: تلاش دیپلماسی برای رفع تحریم به این معنا نیست که نباید به فکر کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد از تحریم‌ها باشیم. در این زمینه وزارت اقتصاد برای نخستین بار طی چهار سال پس از حکم بر زمین مانده قانون مقابله با تحریم‌ها برنامه‌ کاهش اثر تحریم بر اقتصاد ایران را تهیه و به مجلس ارسال کرد.

در بخشی از این طرح که با امضای اقتصاد به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نوشته شده آمده است: با توجه به اهمیت این برنامه و ضرورت تدوین برنامه راهبردی برای مقابله فعالانه با تحریم‌ها پیگیری تدوین این برنامه از زمان تصویب قانون یاد شده بودم و در این زمینه سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس با برگزاری 200 نفر ساعت جلسه نخسه اول پشتیبان برنامه مقابله با تحریم‌های آمریکا را تدوین کردند.

همچنین براساس وظیفه قانونی تعریف شده در ماده 19 قانون مذکور در نظر است گزارش دوم 6 ماه در رابطه با تدوین قانون مورد نظر با هدف‌ عملیاتی‌سازی دقیق و مؤثر از طریق دریافت نظرات کارشناسی سایر دستگاه‌ها تدوین شود و نتیجه تا پایان شهریور به استحضار خواهد رسید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.