کد خبر : 1023
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 فروردین 1401 - 11:59

ابلاغ راهبردهای هفت گانه تعیین کننده خط مشی بانک توسعه تعاون در سال 1401 است

ابلاغ راهبردهای هفت گانه تعیین کننده خط مشی بانک توسعه تعاون در سال 1401 است
ابلاغ راهبردهای هفت گانه تعیین کننده خط مشی بانک توسعه تعاون در سال 1401 استمدیر عامل بانک توسعه تعاون راهبردهای هفت گانه بانک را به عنوان خط مشی مجموعه بانک در سال 1401 اعلام نمود.

حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: راهبردهای هفتگانه همواره تعیین کننده خط مشی بانک برای ارائه خدمات با کیفیت به جامعه هدف و عموم مشتریان است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان بانکی دولتی و توسعه ای عهده دار تکالیف متعدد توسعه ای است و راهبردهای ابلاغی می تواند اجزای سازمان را در مسیری هدایت کند تا نقش توسعه ای بانک به نحو مناسبی اجرایی شود.
مهدیان با یادآوری شعار ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین گفت: نخستین راهبرد سال جاری بانک معطوف بر این شعار مهم است و از این رو برنامه‌های متنوعی برای تامین مالی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان با اولویت تعاونی‌های دانش‌بنیان به اجرا در می‌آید.
وی روان‌سازی و تسهیل اعطای تسهیلات خرد به ویژه تسهیلات ازدواج جوانان، قرض‌الحسنه و تسهیلات عمومی به صورت غیر حضوری و مبتنی بر اعتبار سنجی دقیق و سهولت در اخذ تضامین را به عنوان راهبرد دوم اعلام نمود و گفت: آسان‌گیری پرداخت تسهیلات خرد که مورد نظر مقامات ارشد اقتصادی کشور قرار گرفته است همواره مورد تاکید اینجانب بوده و در همه دیدارها با همکاران شعب بر اهمیت رعایت حال متقاضیان و سهل‌گیری در تسهیلات عمومی اصرار ورزیده‌ام.
مهدیان گفت: انضباط مالی و بودجه‌ای بخشی از راهبرد سوم بانک توسعه تعاون در سال جاری است که با رعایت این امر مهم بانک طی سالهای اخیر توانسته است علاوه بر انجام تکالیف متعدد، کارنامه مالی مناسبی را رقم بزند.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون رعایت بهداشت اعتباری پرونده‌ها را به عنوان بخشی دیگر از راهبرد سوم اعلام نمود و گفت: عملیات اعتباری از مهمترین اجزای عملیاتی بانک است و بسیاری از وظایف بانک در این بخش قابل انجام است و رعایت بهداشت اعتباری پرونده‌ها می تواند در تداوم مسیر حرکتی بانک درراستای قبول نقش های جدید توسعه ای موثر واقع گردد.
تمرکز بر اعطای تسهیلات به صورت هدفمند به بخش های تولیدی به عنوان چهارمین راهبرد بانک از سوی مدیر عامل مطرح گردید که دراین زمینه خاطرنشان کرد : بخش های تولیدی در سراسر کشور مجموعا نمایش دهنده قدرت اقتصادی کشور به شمار می آیند و ایجاد ارزش افزوده در سطح ملی عمدتا با تقویت بخش های تولیدی امکان پذیر است، از این رو شبکه بانکی از جمله بانک توسعه تعاون اولویت ویژه ای برای ارائه تسهیلات به بخش های تولیدی در نظر گرفته است.
مهدیان خاطر نشان کرد: راهبرد پنجم معطوف به شرکت های تابعه بانک است که با تاسیس آنها ماموریت های ویژه ای از سوی بانک به آنها محول شده است.
وی افزود: فعالیت شرکت های تابعه در تکمیل فعالیت بانک است و مشتریان و تعاونگران از مجموع خدمات شرکت ها منتفع می گردند که با توجه به روند رو به رشد شرکت ها طی سالیان اخیر، توسعه بازار و مشتریان آنها و نیز بهبود عملکرد آنها ضروری به نظر می‌رسد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: حضور توانمندانه در اجرای طرحهای ملی از جمله اشتغال پایدار روستایی و عشایری، تبصره 18 قانون بودجه، ماده 52 و ماده 56 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بسیار مهم است که در ششمین راهبرد بانک توسعه تعاون مورد تدقیق واقع گردیده است.
مهدیان افزایش عزم و انگیزه در میان پرسنل و سازماندهی مناسب نیروهای بانک و شرکت به منظور ارائه خدمات شایسته به مشتریان و متقاضیان را به عنوان بخشی از راهبرد هفتم اعلام نمود و گفت: سرمایه انسانی بانک مهمترین سرمایه بانک به شمار می رود و کلیه برنامه های مهم بانک و پیشبرد تکالیف ملی و اقدامات توسعه ای از طریق نیروی انسانی قابلیت تحقق می‌یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.