کد خبر : 2009
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 اردیبهشت 1401 - 12:07

اداره کل امور بین الملل پست بانک ایران؛

ابلاغ بخشنامه تخصیص تامین ارز 42 هزار ریالی واردات دارو و تجهیزات پزشکی

ابلاغ بخشنامه تخصیص تامین ارز 42 هزار ریالی واردات دارو و تجهیزات پزشکی
اداره کل امور بین الملل پست بانک ایران بخشنامه جدید تخصیص تامین ارز 42 هزار ریالی و ارسال حواله ارزی به منظور واردات دارو و تجهیزات پزشکی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان تیرماه را به شعب ارزی بانک در سراسر کشور ابلاغ کرد.

به گزارش خریدار به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر طبق بخشنامه سال 97 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و امضای تفاهم نامه چهارجانبه بین این بانک، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان برنامه و بودجه کشور برای تخصیص ارز 42 هزار ریالی واردات دارو و تجهیزات پزشکی باید پس از ارائه ثبت سفارش با نوع عملیات بانکی و سازمان مجوز دهنده مرتبط با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سوی متقاضی الزامی است.
ارسال گواهی ثبت آماری با مهلت انقضای حداکثر ٣٠ روز در فیلد کد بخشنامه با نرخ ارز آزاد از محل بانک مرکزی ج. ا.ا از طریق سامانه جامع ارزی ضروری است و همچنین ثبت درخواست تامین ارز با نوع نرخ بازار ثانویه در مدت تعیین شده باید در گواهی ثبت آماری تایید شود.
بر این اساس، شعب لازم است ضمن اخذ وجه ریالی به مبلغ ٤٢ هزار ریال به ازای هر دلار یا معادل آن به سایر ارزها در روز فروش ارز به متقاضی، نسبت به واریز وجه به حساب بانک مرکزی ج.ا.ا با هماهنگی اداره بین الملل این بانک اقدام کنند
بر اساس این گزارش، در صورت انتقال وجه و عدم واردات کالا طی مهلت های تعیین شده، آن بانک مکلف است نسبت به پیگیری ایفای تعهدات ارزی واردکنندگان، در چارچوب مفاد بخش هفتم مجموعه مقررات ارزی و سایر ضوابط مربوطه، اقدامات لازم را به عمل آورد و اخذ وثایق و تضامین مقرر در تبصره چهار ذیل بند ی از بخش اول مجموعه مقررات ارزی با نرخ بازار ثانویه اعلامی در سامانه الکترونیکی ارز ((ETS الزامی است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.