کد خبر : 3511
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 خرداد 1401 - 11:52

سهم دستگاهها در ایجاد اشتغال مشخص می شود

سهم دستگاهها در ایجاد اشتغال مشخص می شود
فرماندار تهران گفت: دستگاه‌های اجرایی باید آمار اشتغال ایجاد شده در حوزه خود را در سامانه رصد اشتغال ثبت نام کنند و بر اساس آمار و اطلاعات این سامانه سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال مشخص می شود.

به گزارش خریدار ،جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران عصر روز سه شنبه 17 خردادماه 1401 با حضور قاسم محمد طهرانی معاون استاندار و فرماندار تهران، حامد ویس کرمی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران، قدرت الله محمدی مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و مدیران ارشد دستگاه های استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 15 تهران برگزار شد.

قاسم محمد طهرانی معاون استاندار و فرماندار تهران در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران ضمن تبریک هفته کرامت، نسبت به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار سخنانی بیان داشت و تاکید کرد با عنایت به نام گذاری سال 1401 از سوی مقام معضم رهبری به عنوان سال تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین، مهمترین هدف کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران تحقق اشتغال پایدار است.

وی گفت: رفع موانع و مشکلات جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید در شهرستان از مهمترین سیاست‌های دولت سیزدهم در راستای ایجاد اشتغال است.

فرماندار تهران گفت: سیاست دولت مردمی و انقلابی حمایت از اشتغال و سرمایه‌گذاری است و تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف هستند در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری اهتمام جدی داشته باشند.

وی در ادامه گفت: سامانه مخصوصی ایجاد می‌شود و می بایست دستگاه‌های اجرایی آمار اشتغال ایجاد شده در حوزه خود را در سامانه رصد اشتغال ثبت نام کند و بر اساس آمار و اطلاعات این سامانه سهم هر یک از دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال مشخص می شود.

حامد ویس کرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهر تهران ، در این جلسه با اشاره به اشتغال اظهار کرد: اهمیت مسئله اشتغال برای همگان واضح است و رهبر معظم انقلاب در این زمینه تاکیداتی داشته‌اند.

مدیر کل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران گفت: از سوی وزارت کار ایجاد فرصت‌های شغلی در سه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی تدوین شده است همچنین ۴۲ هزار فرصت شغلی نیز در استان تهران تدوین شده است.

ویس کرمی تصریح کرد: اولویت‌های اسناد بالادستی استان مورد ملاحظه قرار گرفته است و جمعیت، نرخ بیکاری، محرومیت، عملکرد دستگاه‌ها و بسیاری موضوع دیگر منجر به ایجاد این شغل‌ها شده است.

وی ادامه داد: ما به عنوان دستگاه اجرایی باید تمامی تلاش خود را برای تحقق برنامه‌های دولت به کار گیریم تا رفاه برای شهروندان ایجاد شود.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران گفت: به صورت روزانه باید فرصت‌های شغلی رصد شوند در سامانه مخصوص اطلاعات تمامی افرادی که برایشان شغل تعریف شده است مشخص می‌شود و دستگاه‌ها نمی‌توانند به صورت همزمان اطلاعات یک نفر را ثبت کنند.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال روستایی بحث ایجاد اعتبارات لازم در حوزه اشتغال در نظر گرفته شده است و منابع قرض‌الحسنه نیز برای اشتغال خانگی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی شهر تهران بیان کرد: هر پروژه و طرحی که توسط دستگاه‌ها تعریف می‌شوند باید دارای اعتبارات لازم باشند.

قدرت الله محمدی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تهران اظهار کرد: رویکرد ما توجه به اشتغال است و در همین راستا به شرکت‌های دانش بنیان توجه بسیاری داشته‌ایم.

وی ادامه داد: مشاغل خانگی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و در همین راستا در بوستان‌های تهران بازارچه‌های مختلفی راه اندازی می‌شوند.

محمدی گفت: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران برای استفاده از تولیدات مشاغل خانگی و ایجاد بازارچه‌های فصلی خود وارد میدان شد.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: نقاط بسیاری زیادی در تهران وجود دارند که می‌توان آنها را به منطقه گردشگری تبدیل کرد و گردشگری نیز به معنای ایجاد اشتغال است.

وی با اشاره به ایجاد بازارچه‌های ثابت گفت: در این بازارچه‌ها اشتغال ثابت ایجاد شده است بیش از ۵ هزار دست فروش شناسایی شدند و در ۴۰ روز بازار تهران جانمایی شدند و تا پایان سال ۲۰ روز بازار دیگر نیز تعبیه می‌شوند.

محمدی تصریح کرد: در این بازارچه‌ها سهمی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: ۱۰۰ ون کافه ساماندهی شدند و با ساماندهی این ون کافه‌ها اشتغال ایجاد شده است.

وی گفت: تا پایان سال این قول را می‌دهیم ۱۰ هزار نفر دیگر به اشتغال تهران در همین حوزه‌ها افزوده می‌شود بیش از ۵۰ میلیون نفر بیش از ۲۰ سال در ایران وجود دارد و آرزو داریم که تمام این افراد شغل داشته باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.