کد خبر : 2997
تاریخ انتشار : شنبه 7 خرداد 1401 - 13:27

مدیرعامل بانک خبر داد؛

 رشد پایدار درآمدهای پست بانک ایران در اردیبهشت ماه

 رشد پایدار درآمدهای پست بانک ایران در اردیبهشت ماه
بهزاد شیری مدیر عامل بانک با اشاره به اینکه پست بانک ايران با سرمايه 16390 ميليارد ريالي در دوره یک ماهه منتهي به ارديبهشت ماه، از محل تسهیلات اعطايي، مبلغی معادل 3403 میلیارد ریال درآمد داشته است، گفت: این رقم نسبت به فروردين ماه سال جاری رشد 56 درصدي داشته است.

به گزارش خریدار به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، شیری در مصاحبه با خبرنگار این اداره کل با تاکید بر اینکه در همين دوره، اين بانك، رقمی 1556 میلیارد ریال سود سپرده پرداخت کرده كه نسبت به ماه قبل با افزايش 14 درصدي همراه بوده است، ادامه داد: بر این اساس بانک در ارديبهشت ماه تراز مثبت 1847 میلیارد ریالی را ثبت کرده كه در مقايسه با تراز 815 ميليارد ريالي فروردين ماه از رشد 127 درصدي برخوردار بوده است.
بالاترین مقام اجرایی بانک با بیان اینکه تسهیلات اعطایی 62 درصد درآمدهای عملیاتی بانک را پوشش می‌دهد، افزود: رشد چهار برابری درآمدهای تسهیلات اعطایی نسبت به رشد سود سپرده پرداختی، نشان‌دهنده دسترسی به سبد منابع با کیفیت بانک و مدیریت جریان درآمدی و کنترل ریسک‌ها در بانک است.
شیری با اشاره به اینکه درآمدهاي حاصل از سپرده‌گذاري در ارديبهشت ماه نسبت به فروردين با كاهش همراه بوده است و سهم این شاخص در درآمدهای عملیاتی بانک کمتر از چهار درصد است، خاطرنشان کرد: مجموع درآمد اوراق بدهي پست بانك ایران در دو ماهه منتهي به ارديبهشت ماه، مبلغی معادل 2217 ميليارد ريال بوده كه به ترتيب در فروردين و ارديبهشت 1086 و 1131 ميليارد ثبت شده و بانک در اين زمينه عملكرد باثباتی داشته است.

مدیر عامل پست بانک ایران با بیان اینکه درآمد سرمايه‌گذاري‌ها نيز در ارديبهشت صفر بوده اما در فروردين 1/3 ميليارد ريال درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري محقق شده است، تصریح کرد:آخرين درآمد عملياتي پست بانك ايران مربوط به درآمد كارمزدها است.
وی افزود: در ارديبهشت ماه سال جاری اين بانك 755 ميليارد ريال درآمد داشته كه نسبت به دوره يك ماهه قبل 22 درصد رشد را نشان می‌دهد و در مقابل هزينه‌هاي كارمزد پست بانك ایران در ارديبهشت ماه نسبت به فروردين ماه با افزايش سه درصدی همراه بوده است و سهم کارمزدها از درآمدهای عملیاتی بانک 22 درصد است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.