کد خبر : 964
تاریخ انتشار : شنبه 20 فروردین 1401 - 15:00

2.3 میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن پایش شدند

2.3 میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن پایش شدند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: متقاضیان مسکن ملی پس از تکمیل مدارک و تایید شرط سکونت برای افتتاح حساب به بانک عامل معرفی شده و باید آورده اولیه خود را در 5 قسط واریز کنند.

به گزارش خریدار ،‌ محمود محمودزاده در ارتباط زنده با شبکه خبر با اشاره به آمار ثبت نام نهضت ملی مسکن گفت: از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تا کنون 2.3 میلیون نفر مراحل پایش اولیه را گذراندند که باید با مراجعه به ادارات معرفی شده در پیامک، مدارک خود از جمله مدارک سکونت 5 ساله در شهر ورد تقاضا را ارائه کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بیان روند پیش‌روی متقاضیان گفت: متقاضیان پس از تکمیل مدارک و تایید شرط سکونت برای افتتاح حساب به بانک عامل مربوط معرفی شده و باید آورده اولیه خود را در 5 قسط واریز کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پس از واریز آورده اولیه فرایند ساخت مسکن شروع می‌شود، گفت: 5 قسط آورده متقاضیان به ترتیب پس از افتتاح حساب، پس از تکمیل فنداسیون، پس از تکمیل اسکلت، پس از تکمیل سفت‌کاری و پس از اتمام نازک کاری دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: مبلغ آورده هر متقاضی بسته به شهر مورد تقاضا متفاوت است و این مبلغ از کسر تسهیلات هر واحد مسکونی از هزینه ساخت به دست می‌آید.

محمودزاده گفت: آورده اولیه بر مبنای هزینه روز ساخت مخاسبه شده و در انتها تسویه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ نهضت ملی مسکن مهمترین وعده رئیس جمهور است که بر مبنای سالانه 1 میلیون واحد مسکونی ساخته شده و این فرآیند در طول 4 سال منجر به ساخت 4 میلیون مسکن خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.