کد خبر : 20954
تاریخ انتشار : شنبه 7 مرداد 1402 - 13:29

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس مطرح کرد؛

مجتبی دوراندیش

مهلت دو هفته‌ای به وزارت آموزش و پرورش برای پاسخ به محور‌های تحقیق و تفحص

مهلت دو هفته‌ای به وزارت آموزش و پرورش برای پاسخ به محور‌های تحقیق و تفحص
وحیدی گفت:هرگونه گزارش تخلفی از جانب فرهنگیان را از طریق دبیرخانه کمیسیون آموزش، دریافت می‌کنیم و آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

محمد وحیدی با اشاره به کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره آخرین وضعیت آن، عنوان کرد: پس از کلید خوردن این طرح، استقبال خوبی از آن در میان فرهنگیان صورت گرفت و جامعه فرهنگی کشور انتظار دارند پشت پرده تخلفات رخ داده در این صندوق نیز بر همگان عیان شود.

وی تصریح کرد: ما نیز درخواست داریم هرگونه گزارش تخلفی از جانب فرهنگیان را از طریق دبیرخانه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری دریافت و آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: ریاست کمیسیون آموزش بر اساس ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس طی نامه‌ای از وزیر آموزش و پرورش درخواست کرده که پاسخ به محور‌های طرح تحقیق و تفحص را ظرف مدت دو هفته آینده در اختیار کمیسیون قرار دهد؛ لذا وزارت آموزش و پرورش مکلف است طی این زمان در زمینه تمامی محور‌های تحقیق و تفحص از جمله مباحث مدیریتی، عملکرد اقتصادی، زیان دهی در شرکت‌‎های تابعه و نحوه هزینه کرد سرمایه فرهنگیان، گزارشی به کمیسیون ارائه کند.

وحیدی یادآور شد: از سوی دیگر هیأت رئیسه کمیسیون این درخواست را داشت که وزیر آموزش و پروش به مدیرعامل صندوق اعلام کند تا طی دوره تفحص از صندوق مدیری جابه جا نشود تا اطلاعات دقیق تری از جزئیات عملکرد صندوق را در اختیار داشته باشیم تا به نوعی رد گم کنی در صندوق صورت نگیرد. با وجود اعلام این موضوع به مدیرعامل صندوق از سوی وزیر آموزش و پرورش، با خبر شدیم تغییراتی در هولدینگ‌های مختلف صندوق در حال انجام است که این موضوع به شدت از جانب رئیس کمیسیون آموزش منع شده بود.

وی تأکید کرد: فضای حاکم بر صندوق ذخیره فرهنگیان باید فضایی توأم با آرامش باشد تا اگر قرار است گزارشی توسط هیأت تفحص کننده تدوین شود، این گزارش در فضایی منطقی و همراه با مستندات تدوین و تهیه شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش تا نیمه مرداد فرصت دارد تا پاسخ‌های ارائه شده از سوی صندوق را به کمیسیون ارائه و سپس کمیسیون در این رابطه رأی گیری و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.